Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat işlemlerinin belki de en önemli konusu nakliye işlerinin sigortalı olarak yapılmasındır. Nakliye esnasında hiçbir eşyanızın zarar görmesini ya da zarar görürse öylece bırakılmasını hiç kimse istemez. Bazı firmaların, sigortalı taşımacılık dediği sigorta, ancak eşyalarınız araçtayken bir kaza sonucu tamamen kaybolması durumunda devreye girer.

Ancak bu sizin eşyalarınızın her konuda güvenliğini sağlayan bir sigorta asla olmayacaktır. İşin aslı olan sigortalı evden eve nakliyat işlemleri eşyanızın evinizden alınması ile başlayacak ve yeni adresinize teslim edilinceye kadar güvence sunacaktır.

Evinizi yeni bir adrese taşıyacaksanız, ya da kiracısınız ve ev değiştirecekseniz ya da göreviniz gereği bir başka şehre de taşınıyor olabilirisiniz. Yakın ya da uzak hiç fark etmeksizin evinizi taşımak için mutlaka bir taşıma firmasına ihtiyaç duyarsınız. Sigortalı evden eve nakliyat için anlaşacağınız söz konusu firmanın öncelikle size güven vermesi ve tüm işlemlerini meslek ciddiyeti ve uzmanlığı ile yapması gerekir.

Örneğin nakliyat sözleşmesinin yapılması, sigorta işlerinin yürütülmesi ve sözleşmeye harfiyen uyması istenir. Olası bir olumsuzluk işlerinizin aksamasına, zaman kaybına ya da eşyalarınızın hasar görmesine neden olabilir. Bu tür olumsuzlukları yaşamamak için firmamızın güvenli, garantili ve sigortalı nakliyat hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Sigortalı Taşımacılığın Önemi

Nakliye firması konusunda karar vermeden önce görüştüğünüz firma yetkilileri ile mutlaka bu ayrıntıları konuşmalı ve gerçek bir sigortanın yapıldığından emin olmalısınız. Eşyanızın binadan indirilirken düşürülmesi, kırılması, ya da yeni adresinize çıkartılırken zarar görmesi gibi her konuda sigorta yapılmasını mutlaka arayınız.

Sigortalı evden eve nakliyat için en iyi yol firma ile sözleşme imzalamanızdır. Ancak sözleşmenin tüm maddelerini ve detaylarını mutlaka okuyun. Böylesine bir olumsuzluğu firmamızla anlaştığınızda asla yaşamayacaksınız.

Sigortanın gerçekten yapıldığını ve taşınma sürecinin her aşmasını kapsadığından emin olun. Bunun için sigorta sözleşmesinin bir örneğini de istemeyi unutmayın. Taşıma esnasında ya da araçta fark etmez eşyalarınızın başına bir olumsuzluk geldiğinde bunu sigorta şirketinin mutlaka karşılaması gerekir.

Sigortalı evden eve nakliyat için de taşınmadan önce eşyalarınızın listesini doğru bir şekilde vermelisiniz. Sigorta forumunu örneğini mutlaka görün ve isteyin. Bu formu indirip kullanma imkânınız yoksa hasarlı malları ve hasarı bir şirket temsilcisine yazarak ve birlikte imzalayarak malın fotoğrafını çekerek taşıma gününde hasarın tespit edildiğine dair kanıt olarak kullanabilirsiniz.

Evden Eve Nakliyatta Sigorta Neleri Kapsar?

Sigortalı evden eve nakliyat esnasında istemediğiniz bir hasar meydana geldiğinde sizden bazı belgeler istenecektir. Örneğin sevk irsaliyesi, taşıma faturası veya taşıma sözleşmesi, nakliye araç kartı gibi belgeler mutlaka istenir. Mağdur olmamak için firma ile yapacağınız sözleşmede tüm bunların olmasını isteyebilirsiniz.

Sorun yaşamamak ve eşyalarınızı kaybetmemek için firmamızdan kaliteli ve asansörlü taşıma hizmeti alabilirsiniz. Yapılacak olan söz konusu sigortanın dâhilinde araç sigortası, yükleme sigortası, aktarma sigortası, indirme sigortası ve teslim etme sigortası gibi alanların olduğundan da emin olun.

Bunların haricinde eşyaların kaybolması, çalınması ya da bir trafik kazası sonrası hasar görmesine karşı da sigorta isteyebilirsiniz. Seçim yaparken, seçtiğiniz sigorta türünün sunduğu kapsamı göz önünde bulundurun. Alanında uzman ve tecrübeli elemanlarımızla asansörlü ve asansörsüz tüm nakliye işlerinizi büyük bir itina ile yerine getiriyoruz.

Sigorta Muafiyeti Nedir?

Sigortalı evden eve nakliyat işlerinde sigortalının kendi aracıyla taşınması durumunda, konaklama ve sevkiyat sırasında kısa bir mola verilmesi durumunda, taşıma aracının konaklama ve durak yerine veya güvenli, sürekli izlenen bir alana kontrollü bir otoparka park edilmesi ve araç kısa süreliğine bırakılsa bile hırsızlık ile ilgili tüm önlemlerin alınması zorunludur. Aksi takdirde hırsızlık riski garanti kapsamı dışındadır. Canınızın sıkılmaması, eşyalarınızın zarar görmemesi ve zaman kaybına uğramamak için firmamızdan güvenle nakliyat hizmetlerini en uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Neler Sigorta Kapsamında Değildir?

Sigortalı evden eve nakliyat işlerinde yapılan her sigorta için %2 muafiyet uygulanır. Bu ne anlama geliyor? Örneğin tüm nakliye hizmetleri için belli bir ücret garantili sigorta aldınız. Hasarlar için %2 muafiyet kullanılacağından belirlenen miktarı aşan tüm hasarlar sigorta kapsamına alınır. Bu rakamdan daha az oluşan hasarlar sigorta kapsamına dâhil değildir. Buna göre, garantili taşıma hizmeti sayesinde bin liradan daha az hasarları nakliye şirketi karşılayacaktır. Bin lirayı aşanlar için ise sigorta şirketi devreye girecektir.


Evden eve nakliyat, ofis taşımacılığı, eşya depolama alanlarında Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olmanın gururunu taşıyoruz.
Adatur Nakliyat Nasıl Çalışır?

Nakliyat şirketi olarak çalışma prensibimiz bahsettiğimiz gibi öncelikle özenli ve titiz bir şekilde eşyaları taşımaktır.

Sizlere hizmetin kalitesi açısından bazı sorular sorulur örneğin;

• Evinizin kaç odalı olduğu.
• Taşımak istediğiniz eşyalar hakkında detaylı bilgi.
• Nakliye aracımız evinize en fazla ne kadar yaklaşabilir?
• Asansör kullanımı mevcut mudur( asansörün yanaşması, kullanılması için izinleri, ve arıza -olup olmadığına dair bilgiler…)
• Paketleme işlemini siz mi yapacaksınız, firmamızdan mı talep ediyorsunuz?
• Kaçıncı katta oturuyorsunuz, eşyalarınız kaçıncı kata taşınacak
• Evinizi daha önce taşıdığınızda eşyalarınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşadınız mı?
• Demonte ya da montaj edilmesini istediğiniz ürünler var mı?

Bu gibi soruları sizlere yöneltiyoruz çünkü taşınma işleminin kalitesi için iyileştirici adımlar atmaya çalışıyoruz.

Uygun Fiyatlı Taşıma ve Paketleme Çözümleri

Personel ekibine ve Araç filosuna sahip bir şekilde nakliye çalıması yapılır. Nakliye hizmeti satın almadan öncesinde Şirket numaralarımızdan bizimle görüşme sağlayarak ihtiyacınız olan nakliye çalışmasını gönül rahatlığı ile sizlere sunmak için gerekli bilgilendirme işlemini yaparak nakliye hizmetini hangi tarihte ve günde satın almanızı kararlaştırmaktayız.

Nitelikli personellerimiz ile taşıma öncesinde Demonte – Montaj ve Kurulum hizmetleri satın aldığınız taşıma çalışması içersinde profesyonelce verilmektedir.

Nakliyat hizmet haberlerimiz

Sizler için derlediğimiz hem sektörden bilgiler hemde
hizmet verdiğimiz bölgelerimiz.

İletişim Formu
Hemen Bize Ulaşın