E Taşımacılık

En genel tanımıyla e taşımacılık, taşıma aracını değiştirmeden en az iki farklı taşıma modu kullanılarak gerçekleştirilen taşıma işlemleridir. E taşımacılıkta taşıma araçlarının cinsi veya yükün bulunduğu konteynerler değişmez. Yükler, sevkiyatın başlangıcında sevkiyatın sonuna kadar üzerine yerleştirildiği taşıma aracında kalır.

Bu taşıma türünde değişen tek faktör taşıma türleri olarak ifade edilmektedir. Yük üzerinde herhangi bir işlem gerektirmeyen e taşıma modu, yükün birden fazla noktaya ulaşmasını da sağlar. Bu sayede ürünlerin farklı bir taşıma moduna aktarılırken konteyner veya taşıma aracından ayrılmadan doğrudan teslimat noktasına sevk edilmesi amaçlanmaktadır.

E taşımacılık özellikleri, taşıma modları arasında geçiş yaparken ürünlerin ve mevcut araçların kullanımını içerir. Bu sayede herhangi bir ek işleme gerek kalmadan zamandan tasarruf edilmesi amaçlanmaktadır. Farklı ve avantajlı özelliklere sahip olan e taşımacılık, malların sevkiyat süreci kapsamında ve teslim noktasına teslim edilmesini sağlar.

Bu taşıma türünün en önemli özelliklerinden biri de e ekipmanların taşınmasıdır. Örneğin bir kamyonun konteyner kısmı bir gemi ile taşınabilir. Demiryolu araçlarından biri olan vagonlar deniz yoluyla da taşınabilmektedir. Operasyon sürecinde kargo ve muhtelif mallar sadece içinde bulundukları taşıma birimi ile diğer taşıma moduna aktarılır. E taşımacılık denizyolu, karayolu ve demiryolunun aynı sevkiyat sürecinde kullanılması mümkündür.

E Taşımacılık Nasıl Yapılır?

E taşımacılık sisteminde değişen tek faktör taşıma şeklidir. Karayolları ile başlayan ürün sevkiyatı belli bir süre sonra demiryoluna aktarılabilmektedir. Bu noktada eşyada ve eşyanın taşındığı araçta herhangi bir değişiklik olmaması durumunda e taşımacılık sağlanmaktadır. E taşımacılıkta belirtilen taşıma araçlarına örnek olarak konteyner, treyler veya vagon verilebilir.

Hava, deniz, demiryolu ve karayolu ile e taşımacılık yapmak mümkündür. Bu şekilde e taşımacılığın ne olduğu sorusuna cevap verilebilir. E taşımacılık, istenilen yükün karayolu ile limana getirilmesi, doğrudan limandan gemiye aktarılması ve ardından trenle istenilen varış noktasına ulaştırılması şeklinde de gerçekleştirilebilir.

E taşımacılık diğer taşıma türlerinden ayıran özelliklerden biri de kargo farkıyla bir taşıma şekline geçiştir. Taşıma şeklinin değişmemesi, ürünlerin sevkiyat sırasında güvenli bir şekilde korunmasını da destekler. E taşımacılık sistemi, sürdürülebilir taşımacılığın önemli bir parçası olarak ifade edilmektedir. Sevkiyat sırasında ürünlerle temasın olmaması hem güvenlik hem de hijyen koşullarının etkin bir şekilde sağlanmasına yol açmaktadır.

E Taşımacılığın Avantajları Nelerdir?

E ulaşımda konaklama yerinden konaklama birimine transfer yapılır. Karma bir ulaşım aracı olarak da ifade edilebilecek şekil, firmalara farklı alışveriş seçenekleri sunuyor. E taşımacılık öncelikle taşımalar arasında var olmalıdır. Eşya şansınız yaklaştıkça yolculuk boyunca gelebilecek olaylarla ilgili küçük olaylar.

Şirketler için ulaşım seçenekleri e taşımacılığı planlamaya dahil edecek şekilde tasarlanabilir. Bu model taşımacılıkta ulaşımda artan zaman ve finansal imkânlar mümkündür. Aynı zamanda E taşımacılığı tercih eden firmalara çevre dostu eğitimler verilmektedir. Karbon taşımacılığının seyri açısından e taşımacılık hizmetlerinin çevre dostu olduğu söylenebilir.

Güvenilir araçlarla, bu tür ulaşım, yollara kıyasla çeşitli dış malzemelerden çok daha fazladır. Ülkelerde ve sınırlarda bekleme, kolay ve zor hava koşulları gibi sorunlarla baş etmek mümkündür. Çevre dostu olması nedeniyle bir ulaşım modu ile deniz yolu oluşturmak ve her an tercih edilen bir deniz yolu oluşturmak mümkündür.

Türkiye'de E Taşımacılık

Avantajları ile bilinen e taşıma modları, sevkiyatları çok hızlı bir şekilde tamamlamaktadır. Kargonun en kısa sürede ve mümkün olan en düşük maliyetle varış noktasına ulaşması hedeflenir. E taşımacılık anlayışında uyumlu taşıma modları tercih edildiğinden taşıma şeklinin değişmesi de hızlıdır. Uyumlu taşıma modları sayesinde güvenli sevkiyat sağlanır. Zaman yönetiminin etkin bir şekilde kullanıldığı taşıma yönteminde lojistik problemlerin önüne geçmek için çeşitli planlar yapılmaktadır. Bu planlar arasında lojistik planlama en etkili olanlardan biridir.

Etkin planlama ve zaman yönetimi sayesinde yolculuk boyunca güvenlik ve esneklik ön plana çıkıyor. Çoklu taşıma modlarının kullanıldığı bu yöntemde tüm lojistik aşamalar etkin bir şekilde kontrol edilmekte ve takip edilmektedir. Son yıllarda değişen talep ve beklentiler nedeniyle Türkiye'de E taşımacılık sıklıkla tercih edilmektedir. Türkiye'de e taşımacılık her geçen gün daha popüler hale geliyor. Hız, esneklik ve güvenilirlik özellikleri ile güçlü bir alternatif haline gelen e taşımacılık sayesinde firmalar, kargolarını istenilen zamanda teslimat noktasına ulaştırmaktadır.


Evden eve nakliyat, ofis taşımacılığı, eşya depolama alanlarında Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olmanın gururunu taşıyoruz.
Adatur Nakliyat Nasıl Çalışır?

Nakliyat şirketi olarak çalışma prensibimiz bahsettiğimiz gibi öncelikle özenli ve titiz bir şekilde eşyaları taşımaktır.

Sizlere hizmetin kalitesi açısından bazı sorular sorulur örneğin;

• Evinizin kaç odalı olduğu.
• Taşımak istediğiniz eşyalar hakkında detaylı bilgi.
• Nakliye aracımız evinize en fazla ne kadar yaklaşabilir?
• Asansör kullanımı mevcut mudur( asansörün yanaşması, kullanılması için izinleri, ve arıza -olup olmadığına dair bilgiler…)
• Paketleme işlemini siz mi yapacaksınız, firmamızdan mı talep ediyorsunuz?
• Kaçıncı katta oturuyorsunuz, eşyalarınız kaçıncı kata taşınacak
• Evinizi daha önce taşıdığınızda eşyalarınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşadınız mı?
• Demonte ya da montaj edilmesini istediğiniz ürünler var mı?

Bu gibi soruları sizlere yöneltiyoruz çünkü taşınma işleminin kalitesi için iyileştirici adımlar atmaya çalışıyoruz.

Uygun Fiyatlı Taşıma ve Paketleme Çözümleri

Personel ekibine ve Araç filosuna sahip bir şekilde nakliye çalıması yapılır. Nakliye hizmeti satın almadan öncesinde Şirket numaralarımızdan bizimle görüşme sağlayarak ihtiyacınız olan nakliye çalışmasını gönül rahatlığı ile sizlere sunmak için gerekli bilgilendirme işlemini yaparak nakliye hizmetini hangi tarihte ve günde satın almanızı kararlaştırmaktayız.

Nitelikli personellerimiz ile taşıma öncesinde Demonte – Montaj ve Kurulum hizmetleri satın aldığınız taşıma çalışması içersinde profesyonelce verilmektedir.

Nakliyat hizmet haberlerimiz

Sizler için derlediğimiz hem sektörden bilgiler hemde
hizmet verdiğimiz bölgelerimiz.

İletişim Formu
Hemen Bize Ulaşın